РАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬРАДА ЗОБОВ'ЯЗАЛА УКРАЇНЦІВ ПРОВОДИТИ ЕНЕРГОАУДИТ БУДІВЕЛЬ

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА У СЛОВАЧЧИНІ

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЕНЕРГОБЕЗПЕКУ УКРАЇНИ

Німецький експерт: Україна має три роки на розвиток сонячної енергетики В УКРАЇНИ Є ДВА-ТРИ РОКИ НА РОЗВИТОК СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

АВАРІЙНА СЛУЖБА

 

АВАРІЙНА СЛУЖБА ТзОВ "ПАСІЧНА-ІФ"

Новини

В Україні запрацювала енергетична біржа: як пройшов перший день торгів

В Україні запрацювала енергетична біржа: як пройшов перший день торгів

 

Всі учасники аукціонів вчилися працювати в новій системі, щоб не було перебоїв

 

0:00 / 1:54

Вперше в історії України пройшли електронні аукціони – там найбільші виробники продавали струм. Умови абсолютно прозорі, в системі видно все, як на долоні: ціни, обсяги та, власне, хто продає, а хто – купує.

Українська енергетична біржа провела перші в історії України електронні аукціони з продажу електроенергії. Це були торги за участю виробників, на яких покладено спеціальні обов'язки. Все, щоб для населення тарифи не змінилися. Продають – Енергоатом і Укргідроенерго. Купує – держпідприємство "Гарантований покупець" для потреб населення. Напередодні всі учасники аукціонів вчилися працювати в новій системі, щоб перебоїв не було.

"Видно, що всі учасники дуже добре розбираються в системі. Відповідно, ніяких питань не виникає. Наприклад, ті питання, які виникали два-три, там, чотири тижні тому, вже зняті. І відповідно, я вважаю, що учасники і ринок повністю готові для того, щоб все пройшло добре ", – каже Олексій Дубовський, голова біржового комітету" Українська енергетична біржа ".

Найбільше енергії на аукціоні продав Енергоатом – майже 5 млн мегават годин. Цього вистачить, щоб забезпечити більшу частину українців електроенергією за чинним тарифом на тривалий термін.

"Всі виробники електроенергії можуть напряму продавати споживачам електроенергію. І з іншого боку, зможуть, скажімо, оптові покупці купувати її для того, щоб потім продавати якимось маленьким споживачам електроенергію. І т.зв.." електронні торги "запускають цей механізм" , – пояснює Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру.

Вже на наступному тижні пройдуть перші електронні аукціони за участю сотень незалежних постачальників. Торги відбудуться, як тільки запрацює новий ринок електроенергії – з 1 липня.

Нові статті

Торгівельні партнери