Перевірка та очищення димових і винтиляційних каналів в багатоквартирних будинках.


 

Димові і вентиляційні канали підлягають періодичній перевірці і прочищенню:

  • перед опалювальним сезоном – димоходи сезонно працюючих опалювальних квартирних котлів, і незалежно від їх конструкції;
  • не рідше одного разу за квартал – димоходи цегляні та комбіновані (цегляні й азбестоцементні);
  • не рідше одного разу на рік – вентиляційні канали, димоходи азбестоцементні, гончарні, а також виконані зі спеціальних блоків
  • жаротривкого бетону.

При первинній перевірці і прочищенні димоходів і вентиляційних каналів проводиться перевірка на:

  • відповідність використаних матеріалів вимогам ДБН В.2.5-20,
  • відсутність засмічень,
  • щільність і відокремленість димових і вентиляційних каналів,
  • наявність і справність перегородок, які захищають горючі конструкції,
  • справність і правильність розташування оголовка відносно до даху і розміщених поблизу споруд, наявність нормальної тяги.

Повторно перевіряється відсутність засмічень в димоходах і вентиляційних каналах, їх щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги.

 Первинна перевірка, а також перевірка після ремонту й обстеження димоходів і вентиляційних каналів проводяться фахівцями приватного підприємства “Східний масив”, а також його дочірніх підприємств.

Результати оформлюються актом.

У разі виявлення непридатності димових і вентиляційних каналів до подальшої експлуатації представник організації, який їх перевіряв, зобов’язаний під розписку попередити користувача про небезпеку користування газовими приладами й апаратами.

При цьому акт перевірки негайно подається у підприємство газового господарства для вжиття заходів з відключення газових приладів.

В будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, домовласникам дозволяється проводити повторні перевірки, прочищати димоходи і вентиляційні канали за умови, що вони пройшли інструктаж і отримали пам’ятку в організаціях житлово-комунального господарства.

В зимовий період не рідше одного разу на місяць власник будинку зобов’язаний проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.

Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці і очищенню.

Замовити перевірку Ви можете  за телефоном